Home Local Calendario Deporte Escolar 2018 – 2019

Calendario Deporte Escolar 2018 – 2019

Den e prome simannan di scol, IBiSA a cuminsa cu Deporte Escolar, entregando tur scol di enseñanza basico y avanza e calendario 2018- 2019. Den e calendario tin planifica diferente competencia pa tur mucha y hoben participa y representa nan scol.  

Riba e calendario tin programa Trefbal, Futbol, Volleybol, Dammen, Aquathlon, Atletismo y 1-2 y 3km. Y pa prome biaha e aña escolar aki,  tin un torneo den e deportenan di basketbol y volleybol cu ta cuminsa den luna di november 2018 y ta termina den luna de juni 2019.

Na juni IBiSA y Gobierno di Aruba ta organisa e Olimpiada Escolar bek. Den e Olimpiada Escolar tin tur e disciplinanan menciona riba e calendario. Mientras e dianan ta yegando cerca lo informa e otro diciplinanan cu ta bai participa den Olimpiada Escolar cu no a wordo menciona den e calendario escolar.  IBiSA ta invita comunidad pa sigui nos atraves di nos pagina di Facebook : IBiSA Aruba.

 

Team Sporten
Sport Categorie Uiterlijk

Inschrijfdatum

Kwalificatiewedstrijden Finale
Volleybal C – Jongens 26 september 2018 15 oktober – 26 oktober 2018 3 juni – 14 juni 2019
Voetbal C – Meisjes 24 oktober 2018 6 november – 15 november 2018 3 juni – 14 juni 2019
Zaalvoetbal C – Jongens 30 januari 2019 11 februari – 22 februari 2019 3 juni – 14 juni 2019
Softbal C – Jongens 6 maart 2019 20 maart – 29 maart 2019 3 juni – 14 juni 2019
Beachvolleybal C – Meisjes Pending Pending 3 juni – 14 juni 2019
Individuele Sporten
Sport Categorie Uiterlijk

Inschrijfdatum

Kwalificatiewedstrijden Finale
Aquathlon A t/m E –  Gemengd 5 december 2018 8 december 2018 8 december 2018
Atletiek A t/m D – Gemengd 9 januari 2019 17 januari – 18 januari 2019 3 juni – 14 juni 2019
Dammen A t/m E –  Gemengd 20 maart 2019 1 april – 5 april 2019 3 juni – 14 juni 2019
1-2-3 Km loop A t/m E –  Gemengd 12 juni 2019 15 juni 2019 15 juni 2019
Schooljaar Competitie
Sport Categorie Uiterlijk

Inschrijfdatum

Kwalificatiewedstrijden Finale
Basketbal C – Jongens 17 oktober 2018 november 2018 – mei 2019 3 juni – 14 juni 2019
Volleybal C – Meisjes 17 oktober 2018 november 2018 – mei 2019 3 juni – 14 juni 2019
Team sporten:Individuele sporten:

Categorie C:                                    geboren in 2001 en jonger (VO)Categorie A:                               geboren in 2010 en jonger

Categorie B:             geboren in 2008 en 2009

Categorie C:             geboren in 2006 en 2007

Categorie D:            geboren in 2004 en 2005

Categorie E:          geboren in 2003 en ouder

SECTOREN
Coordinators Voortgezet Onderwijs: Nelson Held, Kenneth Carty & Giovanni Hoek

Sector Pariba di Brug                                                                                                         Sector Pabao di Brug

1                  – E.P.B. Pariba            1 – Juliana School

2                  – Filomena College  2 – La Salle College

3                  – Colegio San Agustin                 3 – Maria College

4                  – Abraham de Veer School       4 – Mon Plaisir College

5                  – John Wesley College                `                   5 – Colegio Arubano Oranjestad

6                  – Colegio San Nicolas                  6 – E.P.B. Hato

7                  – IBERO High School                    7 – International School of Aruba 8 – S.P.O. Savaneta               8 – De Schakel College

9    – Colegio San Antonio

10 – Ceque College

.                                                       11 – S.P.O. Santa Cruz

Frankrijkstraat   1, Oranjestad, Aruba – Tel 582 4987 / Email: schoolsportibisa@gmail.com

 

 

 

Team Sporten
Sport Categorie Uiterlijk Inschrijving Kwalificatiewedstrijden Finale
Trefbal A / B – Meisjes 5 september 2018 17 september – 28 september 2018 3 juni – 14 juni 2019
Voetbal B – Jongens 10 october 2018 22 oktober – 2 november 2018 3 juni – 14 juni 2019
Voetbal B – Meisjes 7 november 2018 19 november – 30 november 2018 3 juni – 14 juni 2019
Volleybal B – Jongens 16 januari 2019 28 januari – 8 februari 2019 3 juni – 14 juni 2019
Voetbal Mini – Jongens 20 februari 2019 5 maart – 15 maart 2019 3 juni – 14 juni 2019
Voetbal A – Jongens 2 mei 2019 13 mei – 24 mei 2019 3 juni – 14 juni 2019
Individuele Sporten
Sport Categorie Uiterlijk Inschrijving Kwalificatiewedstrijden Finale
Aquathlon A t/m E – Gemengd 5 december 2018 8 december 2018 8 december 2018
Atletiek A t/m D – Gemengd 9 januari 2019 17 januari – 18 januari 2019 3 juni – 14 juni 2019
Dammen A t/m E – Gemengd 20 maart 2019 1 april – 5 april 2019 3 juni – 14 juni 2019
1-2-3 Km loop A t/m E – Gemengd 12 juni 2019 15 juni 2019 15 juni 2019
Schooljaar Competitie
Sport Categorie Uiterlijk Inschrijving Kwalificatiewedstrijden Finales
Basketbal B – Jongens 17 oktober 2018 november 2018 – mei 2019 3 juni – 14 juni 2019
Volleybal B – Meisjes 17 oktober 2018 november 2018 – mei 2019 3 juni – 14 juni 2019
Team sporten:Individuele sporten:

Categorie A:     geboren in 2010 en jonger

Categorie Mini:                                                 geboren in 2012-2011Categorie B:                                                 geboren in 2008 en 2009

Categorie A:                                                  geboren in 2010, 2009, 2008Categorie C:                                          geboren in 2006 en 2007

Categorie B:                                             geboren in 2007, 2006, 2005 (BO)Categorie D:                                     geboren in 2004 en 2005

Categorie E : geboren in 2003 en ouder

SECTOREN
Coordinators Basis Onderwijs: Esmond Jones, Rafael Perez & Tico Luidens

Sector Noord                                            Sector Oranjestad                                 Sector Santa Cruz                              Sector San Nicolaas

1    – Sint  Anna School                   1 – Sint Rosa College 1 – Maria Goretti College            1 – Colegio Cristo Rey

2    – Sint Aloysius School              2 – Rosario College    2 – Colegio Pastor Kranwinkel    2 – Comm. Pieter Boer School

3    – Colegio F.B. Tromp                3 – Colegio Frére Bonifacius       3 – Emma School        3 – Sint Paulus School

4    – S. B. Washington                    4 – Colegio Conrado Coronel      4 – Colegio Laura W. Paskel        4 – Colegio Santa Filomena

5    – Basis School De Schakel       5 – Reina Beatrix School               5 – Maria School         5 – Colegio Santa Teresita

6    – Colegio Ora Ubao                  6 – Mon Plaisir School                  6 – Colegio San Hose 6 – Graf v. Zinzendorf

7    – Sint Franciscus College        7 – Fatima College     7 – Cacique Macuarima               7 – Colegio Hilario Angela

8    – Bon Bini College 8 – Pius X School         8 – Santa Famia School                 8 – Caiquetio School

9    – Sint Dominicus College        9 – Faith Revival Center               9 – Skol Paso Pa Futuro                9 – Sint Michael School

10  – S. P. Kudawecha 10 – Int. School of Aruba10 – Colegio Sagrado Curason

11  – Prinses Amalia Basisschool

Frankrijkstraat   1, Oranjestad, Aruba – Tel 582 4987 / Email: schoolsportibisa@gmail.com